شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
کد خبر52540

استقبال از بهار/
ستاد نوروزی شهرداری منطقه ۶ تبریز آغاز به کار کرد

منطقه 6

ستاد نوروزی شهرداری منطقه ۶ تبریز با برگزاری نخستین جلسه استقبال از بهار آغاز به کار کرد.

به گزارش  شهریار به نقل از امور ارتباطات شهرداری منطقه ۶ تبریز، سامان احمدزاده شهردار منطقه ۶ در اولین جلسه ستاد نوروزی منطقه با بررسی طرح‌ها و برنامه‌های مطرح شده دستورات لازم را در این خصوص صادر کرد.

احمدزاده با اشاره به این که شهرداری منطقه ۶ تبریز به دلیل واقع شدن در مسیرهای ورودی هوایی، ریلی و زمینی غرب و شمالغرب تبریز اهمیت بالایی در صنعت گردشگری منطقه و کشورهای همسایه دارد از تمامی معاونان و مدیران منطقه خواست که برای استقبال از بهار و مهمانان نوروزی فعالیت های خود را بیشتر کرده و با برنامه‌های متنوع و مطلوب به این امر مهم بپردازند.

وی با بیان اینکه محل ورودی شهر از مسیر پلیس راه، فرودگاه و راه آهن مدنظر بوده و همکاران معاونت خدمات شهری و اجرایی تبریز از این محل خدمات رسانی و عملیات تنظیف را انجام دهند، تاکیدکرد: ایستگاه نوروزی منطقه در مسیر جاده مایان در پلیس راه تبریز – مرند استقرار می‌شود.

شهردار منطقه ۶ تبریز همچنین دستور داد: تا پیش از آغاز ایام نوروز و مسافرتهای نوروزی پروژه‌های عمرانی نیمه تمام در مسیر ورودی شهر تبریز تکمیل، ترمیم و رنگ آمیزی جداول معابر و خیابانهای اصلی انجام گیرد.

با دستور شهردار منطقه ۶، با استقرار کارواش در محل ایستگاه نوروزی منطقه، شستشو و نظافت خودروی میهمانان بهاری تبریز به صورت رایگان انجام گرفته و با نصب سفره هفت سین و المان های بهاری نسبت به زیباسازی و تزئین سطح منطقه اقدام شود.

احمدزاده، گفت: با خرید گل در هفته پیش رو نسبت به کاشت گل و گیاه در میادین اصلی سطح منطقه اقدام و اهدا گل به میهمانان وارد شده به تبریز در اولین روز بهار انجام شود.

وی تاکید کرد: با تجهیز سرویس‌های بهداشتی محلات شنب غازان و پارک قوناخلار باغی، نورپردازی معابر و میادین و پارکهای سطح حوزه در روزهای آینده بررسی و معایب و نواقص اصلاح شده و همچنین لکه گیری معابر سطح حوزه در اسرع وقت انجام شود.

شهردار منطقه ۶ تبریز، همچنین گفت: با تهیه پکیج نوروزی جاذبه‌های دیدنی و پتانسیل‌های گردشگری این منطقه در قالب نقشه و سی دی، به مسافران معرفی شود.

گفتنی است، شهرداری منطقه ۶ تبریز با وسعتی بالغ بر ۷ هزار و ۴۳۱ هکتار از لحاظ جغرافیایی حدود یک سوم از سطح شهر تبریز را شامل می‌شود که جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر، را تحت پوشش قرار می‌دهد.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در مسیر ورودی زمینی شمالغرب تبریز، ورودی مسیر هوایی و نیز مسیر ریلی، از اهمیت و جایگاه خاصی در ارائه خدمات به مسافران ایفا می‌کند.

مساحت کل فضای سبز منطقه ۱۱۰ هکتار شامل ۲۹ پارک بزرگ و محله ای بوده و ۴۵ باب مسجد و حسینیه و ۸۵ مرکز آموزشی و تحصیلی دارد که دو پارک قوناقلار باغی و حجاج در ورودی شمالغرب تبریز و دو مسجد امام سجاد (ع) و نبی اکرم (ص) آماده میزبانی و تامین نیازهای مسافرین نوروزی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 1 =