چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
کد خبر52359

هفته بیست و پنجم لیگ برتر والیبال کشور
شهرداری تبریز با عبور از سایپا به پیکان رسید/ پرواز بلندقامتان برای چیدن ستاره ها!

والیبال

تیم والیبال شهرداری تبریز در حالی امروز به دیدار تیم پرستاره پیکان تهران می رود که با پیروزی در این بازی می تواند شانس صعود خود به پلی آف را بیشتر کند. این در شرایطی است که شاگردان عادل بناکار هفته قبل از سد سایپا عبور کردند و در آخرین بازی شان، چهار روز دیگر به مصاف جدی ترین رقیب خود یعنی شهرداری گنبد می روند تا با شسکت این حریف به پلی آف صعود کنند.

شهریار تبریز/ محمود نصیرپور: هفته بیست و پنجم و ماقبل پایانی مرحله اول رقابت های والیبال سوپرلیگ باشگاه های کشور از ساعت 16 امروز چهارشنبه با برگزاری شش دیدار همزمان سپری می شود که در یکی از حساس ترین بازی ها، تیم شهرداری تبریز در خانه خود از تیم پیکان تهران پذیرایی می کند. دیداری که چنانچه با پیروزی تیم شهرداری تبریز همراه شود، هفته پایانی را با حساسیتی بیش از اندازه مواجه می کند و همه نگاه ها به بازی شهرداری تبریز و شهرداری گنبد خواهد بود.

مصاف سرنوشت ساز برای تبریزی ها

دیدار با پیکان و پیروزی در این مسابقه اما، نقش کلیدی و تاثیرگذاری در سرنوشت تیم شهرداری تبریز دارد. هم اکنون شهرداری تبریز با 10 برد و 30 امتیاز تیم نهم جدول است و با تیم شهرداری گنبد رده هشتمی فقط یک پیروزی و سه امتیاز فاصله دارد و تیم پیکان تهران با 45 امتیاز از 15 برد، تیم سوم جدول است و فقط یک امتیاز کمتر از تیم خاتم اردکان جمع کرده است. پیکانی ها که برای دوم شدن تلاش می کنند، منتظر لغزش تیم خاتم در دیدار خانگی برابر کاله مازندران هستند تا با پیروزی در تبریز به رده دوم برسند. اتفاقی که نه در اردکان و نه در تبریز به راحتی رقم نمی خورد و به نظر می رسد پیکان فعلا باید به همین رده سوم خود قناعت کند. در آن سو اما شهرداری تبریز با چنگ و دندان به دنبال کسب هر سه امتیاز بازی خانگی خود برابر پیکان است و به نوعی می توان گفت دیدار با پیکان، سرنوشت آخر فصل شهرداری تبریز را نیز رقم می زند.

شاگردان عادل بناکار در بازی با پیکان چنانچه موفق به پیروزی شوند، هفته آخر در شرایطی تقریبا برابر به مصاف تیم شهرداری گنبد می روند و خیلی ها اعتقاد دارند که چهره هشتمین تیم صعود کننده به پلی آف، روز 28 بهمن در گنبد مشخص می شود. در این میان بازی امروز شهرداری گنبد در خانه پیام مشهد رده چهارمی نیز نقش مهمی در آینده تیم شهرداری تبریز دارد و بر این اساس تبریزی ها در بازی های امروز نیم نگاهی به پیکار پیام و گنبد در مشهد دارند و امیدوارند که رقیب جدی آنها نتواند برابر پیام به پیروزی برسد.

بناکار با سایپا به پیکان رسید

امیدواری امروز تیم شهرداری تبریز اما مرهون دو پیروزی متوالی برابر تیم های سایپا و دورنا است که طی دو هفته اخیر نصیب تیم تحت هدایت فنی بناکار شده است. بلندقامتان تبریزی از چهار بازی آخر خود سه پیروزی و تنها یک شکست تجربه کرده اند و این وضعیت موجب شده تا آنها همچنان شانس های خود را در دیدارهای باقی مانده با امیدواری بیشتری جستجو کنند. هرچند کار تیم شهرداری تبریز به اما و اگر کشیده شده و هنوز این تیم برای رسیدن به جمع هشت تیم برتر از بخت کمتری نسبت به شهرداری گنبد برخوردار است اما با این حال وضعیت عادل بناکار و شاگردانش نسبت به پس از بازی با فولاد سیرجان در هفته بیست و دوم بسیار بهتر است.

شهرداری تبریز هفته قبل سایپا را در خانه شکست داد و پیروزی در آن بازی گام بلندی برای رسیدن به نزدیک ترین نقطه پلی آف به شمار آمد. یکشنبه، شهرداری در تبریز ابتدا ست نخست را با حساب 25 بر 23 به سایپا باخت اما در سه ست بعدی با نتایج مشابه 25 بر 20 موفق شد میهمان رده هفتمی خود را از پیش رو برداشته و صاحب سه امتیاز خانگی شود. نمایش خیره کننده حمیدرضا سوسن آبادی به عنوان پاسور و سعید شیرود در نقش دریافت کننده قدرتی، برگ برنده شهرداری تبریز در دیدار برابر سایپا بود و حالا کادرفنی این تیم امیدوار است تا بار دیگر با درخشش این بازیکنان خود بتواند از سد تیم پیکان عبور کند. شهرداری تبریز در بازی رفت موفق شده بود تیم پیکان را در تهران با نتیجه سه بر یک شکست داده و سه امتیاز ارزشمند بیرون از خانه کسب کند و بر این اساس می توان گفت تیم پرانگیزه و با روحیه شهرداری این توانایی را دارد که بتواند در بازی برگشت هم صاحب امتیازات کامل مصاف با پیکان شود.

دو فینال دیگر، پیش روی شهرداری

در ارتباط با بازی امروز تیم شهرداری تبریز برابر تیم پیکان، عادل بناکار سرمربی تیم شهرداری در گفتگو با خبرنگار شهریار با اشاره به اینکه تیمش دو فینال دیگر پیش رو دارد، گفت: من دو هفته قبل گفته بودم که ما چهار فینال حساس پیش رو داریم که خوشبختانه دو بازی از این چهار بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته ایم. بازیکنان ما در دو بازی اخیر برابر دورنا و سایپا بدون نقص و استثنایی بازی کردند و حاصل آن کسب دو پیروزی سه امتیازی بود که جا دارد از تک تک بازیکنان و عوامل تیم قدردانی کنم.

وی در مورد بازی امروز اظهار کرد: پیکان همچون سایپا تیمی پر مهره است و 14 بازیکن همسطح دارد که هر کدام می تواند جایگزین دیگری شود. آنها عملکرد خوبی در بازی ها از خود نشان داده اند و ما امیدواریم که بتوانیم با همدلی و تلاش زیاد دیدار مقابل پیکان را به سود خود تمام کنیم. ما مقابل سایپا ست اول را باختیم اما در ادامه بچه ها با تلاش و همدلی توانستند سه ست بعدی را با اختلاف پیروز شوند و حالا ما می خواهیم برابر پیکان نیز همچون بازی با سایپا بازی کنیم و برنده شویم. ما می دانیم که پیکان تیم خوبی است و به راحتی مقابل ما تسلیم نمی شود اما این را بگویم که بازیکنان ما سرشار از روحیه و انگیزه هستند و برای پیروزی لحظه شماری می کنند.

تمرکز برای عبور از پیکان

بناکار در خصوص اینکه تیمش باید هفته بعد به مصاف شهرداری گنبد، جدی ترین و نزدیک ترین رقیب خود برای صعود به پلی آف برود، گفت: در حال حاضر تمام تمرکز و فکر ما روی بازی با پیکان است و می خواهیم با ارائه بازی خوب، برنده بازی باشیم. من با بازیکنان تیم صحبت کرده ام که فعلا تمرکزشان روی بازی با پیکان باشد. ما بازی به بازی جلو می رویم و امیدواریم که با شکست پیکان، با روحیه و انگیزه ای مضاعف به بازی با شهرداری گنبد آماده شویم.

وی در خصوص میزان آمادگی بازیکنان شهرداری تبریز عنوان کرد: ما همچنان امین اسماعیل نژاد را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم و آسیب دیدگی فرهاد نظری افشار نیز کاملا خوب نشده است. سعید شیرود هم کمی زانو درد دارد و اگر بازی کند، باید با این شرایط به میدان برود. بقیه نفرات ما در آمادگی خوبی قرار دارند و امیدواریم که بتوانیم در این بازی خانگی سربلند از زمین خارج شویم.

تیم والیبال شهرداری تبریز از 22 بازی خود در فصل جاری لیگ برتر باشگاه های کشور 10 برد و 12 باخت دارد. هفت پیروزی شاگردان بناکار سه امتیازی و سه پیروزی آنها دو امتیازی بوده و در سه باخت خود موفق به کسب یک امتیاز شده اند تا در مجموع اندوخته ای 30 امتیازی داشته باشند. شهرداری تبریز امروز آخرین میزبانی خود در این مرحله را دارد و انتظار می رود در بازی حساس و تعیین کننده برابر پیکان، هواداران و دوستداران والیبال تبریز با حضور در سالن شهید اقدمی از تیم خوب شهرداری حمایت کنند.

این دیدار از ساعت 16 امروز چهارشنبه 24 بهمن برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 6 =