جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
کد خبر52252

مدیر اداره سرمایه گذاری شهرداری تبریز عنوان کرد:
لزوم بکار گیری مشوق ها در روند سرمایه گذاری

840a9d93-36a9-4da9-9d5c-b432fcd6a417.jpg

مدیر اداره سرمایه گذاری شهرداری تبریزگفت:موضوعات مطرح شده در این همایش متنوع بود ضمن اینکه بسیاری از دیدگاه ها جنبه عملیاتی پیدا خواهد کرد.

درحاشیه این نشست دوروزه، رضا جمالی با بیان این مطلب اظهار داشت: برگزاری این همایش در مشهد به عنوان دومین شهر بزرگ ایران یک فرصت و پتانسیل خوب جهت فعالیت، مطالعه و طرح دیدگاهها در حوزه سرمایه گذاری است.

وی ادامه داد: در رابطه با مشوق های سرمایه گــذاری و جذب سرمایه گذاران نیز معتقدیم شهرداری ها باید سهم الشرکه خود را کاهش دهند. در بحث زمین وعوارض می توان سهم الشرکه شهرداری ها را کاهش داد. برای زمین های متراژ بالا باید مشوق هایی درنظر گرفت.

کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری‌های کلان‌شهرها با تشکیل چهاردهمین نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ این بار با میزبانی مشهد و دعوت از کلانشهرهای تهران، کرج، اصفهان، شیراز، تبریز، اهواز و قم برگزار شد.شباهت مشکلات کلان‌شهرها از نظر قانونی و اجتماعی  باعث شده است تا هم‌اندیشی و هم‌افزایی آن‌ها راه‌گشای بسیاری از مشکلاتشان باشد.این هم‌افزایی ثمرات زیادی هم داشته است. نمونه بارز تأثیرگذاری حرکت هماهنگ کلان‌شهرها را می‌توان در ماجرای تأثیرگذاری آن‌ها بر بودجه سال ٩٨ دانست. لایحه بودجه سال آینده در بخش‌های مختلفی که مربوط به شهرداری‌هاست دستخوش اصلاحاتی شد که بدون تردید این تغییرات حاصل لابی قدرتمند مدیران شهری و نمایندگان کلان‌شهرهای ایران در مجلس شورای اسلامی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 2 =