چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
کد خبر52175

هفته بیست و دوم لیگ دسته یک فوتبال کشور
شهرداری تبریز – مس رفسنجان، پیکاری برای تک رقمی شدن!

تیم فوتبال

تیم فوتبال شهرداری تبریز برای کسب اولین پیروزی خود در نیم فصل دوم رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور باید از سد تیم مس رفسنجان عبور کند. حریفی که از چهار بازی اخیر خود توانسته ۹ امتیاز به دست آورده و از قعر جدول فاصله بگیرد.

شهریار تبریز/ محمود نصیرپور: هفته بیست و دوم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور امروز چهارشنبه با انجام چهار دیدار آغاز می شود که در یکی از این بازی ها تیم شهرداری تبریز در زمین اختصاصی خود از تیم مس رفسنجان پذیرایی می کند.

این دیدار پیکار بین دو تیمی است که سخت به دنبال افزودن بر مجموع امتیازات خود هستند تا از منطقه خطر دور شده و به جایگاهی امن تر در جدول برسند. هم اکنون تیم شهرداری تبریز با ۱۸ امتیاز از ۱۸ مسابقه در رده سیزدهم جدول قرار دارد و تیم مس رفسنجان با ۲۰ امتیاز از ۱۹ بازی در رتبه یازدهم ایستاده است.

تلاش تبریزی ها برای بازگشت به رتبه قبلی

تیم شهرداری تبریز پس از باخت هفته گذشته برابر تیم نود ارومیه، این هفته فرصت مناسبی پیش روی خود می بیند که بتواند ضمن جبران شکست هفته قبل، نخستین برد نیم فصل دوم خود را کسب کند. شهرداری تبریز آخرین بار در هفته هفدهم و پایانی نیم فصل اول، با ایستگاهی استثنایی احمد کامدار در خانه برابر تیم قشقایی شیراز پیروز شده و پس از آن سه دیدار بعدی اش در نیم فصل دوم را بدون برد پشت سر گذاشته است. شاگردان حیدر جعفری در دیدار برابر آلومینیوم اراک و شاهین بوشهر به رغم انجام بازی بهتر، موفق به کسب سه امتیاز نشدند و در بازی جنجالی هفته قبل برابر تیم نود نیز، زمین ورزشگاه تختی ارومیه اجازه بازی بهتر را از آنها گرفت.

با این حال اکنون تیم شهرداری تبریز به دنبال کسب نخستین برد خود در نیم فصل دوم است و تلاش می کند تا پس از یک هفته، دوباره جایگاه تک رقمی اش را از رقبا بازپس گیرد.

پیروزی شهرداری تبریز برابر مس رفسنجان در حالی می تواند جایگاه نهمی را به تبریزی ها بازگرداند که نود ارومیه در زمین گل ریحان رده چهارمی ببازد و فجر سپاسی نیز نتواند از سد تیم کارون اروند خرمشهر عبور کند. با توجه به استراحت تیم ۱۸ امتیازی ملوان در این هفته و با احتمال رقم خوردن نتایج ذکر شده، شهرداری می تواند با سه امتیاز خانگی این هفته به رده نهم جدول صعود کرده و بازهم رتبه ای تک رقمی داشته باشد.

شروع متفاوت مسی ها در نیم فصل دوم

در سوی مقابل اما تیم مس رفسنجان در شرایطی پای به میدان پیکار با شهرداری تبریز می گذارد که چند هفته ای است نتایج خوبی کسب کرده و نیم فصل دوم متفاوتی را آغاز کرده است. این تیم که در نیم فصل اول تنها دو برد در کارنامه اش ثبت شده بود، در چهار هفته آغازین دور برگشت موفق شده صاحب سه پیروزی شده و فقط یک بار تن به شکست دهد. مسی ها لیگ امسال را با برد برابر قشقایی شیراز شروع کردند و برای ثبت دومین پیروزی فصل خود ۹۸ روز و تا هفته سیزدهم و مصاف با آلومینیوم اراک به انتظار نشستند اما آنها اخیرا در عرض ۲۱ روز، سه بار طعم شیرین برد را چشیده اند تا نشان دهند که با توپی پر گام در دور برگشت گذاشته اند.

مس رفسنجان در پایان نیم فصل اول تیم قعرنشین جدول بود اما اکنون به لطف کسب ۹ امتیاز از چهار مسابقه اخیر، رتبه یازدهمی را در اختیار دارد و تا حدودی از جمع فانوس به دستان فاصله گرفته است. سه پیروزی اخیر مس در هفته های هجدهم، نوزدهم و بیست و یکم به ترتیب برابر تیم های قشقایی شیراز، کارون اروند خرمشهر و بادران تهران ثبت شده است و در هفته بیستم نیز این تیم در زمین ملوان باخته تا آخرین دیدار بیرون از خانه اش را با شکست سپری کند.

رفسنجانی ها با ۲۸ گل خورده، پس از تیم نود ارومیه ضعیف ترین خط دفاعی لیگ یک را دارند اما از طرفی پس از گل گهر و پرسپولیس پاکدشت به عنوان تیم های اول و دوم جدول، با ۲۴ گل زده سومین خط حمله آتشین لیگ را به خود اختصاص داده اند. شهرداری تبریز هم با ۱۶ گل زده و ۲۵ گل خورده در شرایط متوسطی قرار دارد و با این شرایط می توان انتظار یک بازی پرگل از سوی دو تیم در بازی امروز را داشت. دیداری که قرار است از ساعت ۱۴ امروز چهارشنبه هفدهم بهمن ۹۷ در ورزشگاه اختصاصی شهرداری تبریز برگزار شود.

دیدار رفت دو تیم در رفسنجان با پیروزی خیره کننده سه بر صفر تیم شهرداری تبریز همراه بود. در آن مسابقه مهدی قریشی، فرشاد بیابانی و دانا نقشبندی برای تیم شهرداری تبریز گلزنی کردند.

برای پیروزی هم قسم شده ایم

در خصوص این دیدار حیدر جعفری سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز با اشاره به وضعیت خوب تیمش، گفت: خدا را شکر از لحاظ روحی روانی وضعیت خوبی داریم و همچنین جزو معدود بازی هایی است که مصدوم و محروم نداریم و با حضور همه بازیکنان برای بازی امروز آماده ایم.

وی ادامه داد: ما در اغلب بازی های خود بخصوص هفته قبل بعضی از بازیکنان خود را به همراه نداشتیم و حالا با بهبودی مهدی رستم زاده و یکی، دو بازیکن مصدوم دیگر، می توانیم با تیمی کامل به مصاف مس رفسنجان برویم.

جعفری به انگیزه بالای شاگردانش برای دیدار با مس اشاره کرد و افزود: بازیکنان ما هم قسم شده اند که بازی مس برابر را با پیروزی پشت سر بگذارند و سه امتیاز را در تبریز نگه دارند. ما بازی قبلی خود را به دلیل برخی مشکلات و حواشی تحمیلی از سوی حریف واگذار کردیم و حالا می خواهیم که آن نتیجه را در بازی امروز جبران کنیم.

با دیگر تیم ها رابطه خوبی داریم

وی ادامه داد: این هفته ملوان استراحت می کند و تیم نود هم کار سختی در خانه تیم بالای جدولی گل ریحان دارد و ما فکر می کنیم که با سه امتیاز بازی برابر مس، بتوانیم حداقل به رده دهم بازگردیم. البته ما یک بازی کمتر از رقبا انجام داده ایم و این فرصت را پیش روی خود می بینیم که به موقعیت قبلی در جدول برگردیم.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز در خصوص حاشیه سازی برخی از تیم های لیگ یکی، عنوان کرد: ما کاری به بقیه تیم ها نداریم و به غیر از یکی، دو نفر با همه تیم ها و مربیان رابطه خوبی داریم و مهمان نوازی ما همیشه مورد تاکید تیم های میهمان بوده است. البته نتایج تیم ما با توجه به بضاعتی که داریم، تا به حال مورد قبول بوده و امیدواریم با پیروزی در بازی امروز به کسانی که علیه ما حاشیه سازی و دشمنی می کنند، جواب خوبی بدهیم.

دیدارهای هفته بیست و دوم لیگ دسته اول باشگاه های کشور امروز چهارشنبه با انجام چهار دیدار آغاز می شود و سه دیدار دیگر این هفته فردا به انجام می رسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 4 =