جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴
کد خبر52070

تبیین دستاوردهای چهل‌ساله شهرداری تبریز در نمایشگاه مصلی امام خمینی (ره)

برپایی نمایشگاه دستاوردهای تبریز 2018 در محوطه مصلی امام خمینی تبریز

برخی از مهم‌ترین اقدامات شهرداری تبریز در دوران انقلاب شکوهمند اسلامی ایران امروز در قالب نمایشگاهی در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز در معرض نمایش قرار گرفت.

به گزارش شهریار، امروز هم‌زمان با برگزاری مراسم افتتاح جشن‌های دهه‌فجر و گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن، نمایشگاه دستاوردهای چهل‌سالگی انقلاب اسلامی در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز برپا شد.

شهرداری تبریز نیز با حضور در این نمایشگاه مهم‌ترین عملکرد چهل‌ساله خود را در معرض دید نمازگزاران نماز جمعه قرار داد.

 ایجاد تقاطع‌های غیرهمسطح عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای شهرداری تبریز در این سال‌هاست که با احداث ۱۴۳ تقاطع غیرهمسطح توانسته میزان قابل توجهی از ترافیک شهر را کاهش بدهد.

همچنین با توجه به اینکه حاشیه‌نشینی و سکونتگاه‌های غیررسمی یکی از معضلات عمومی در شهرهای بزرگ و کلانشهرها به شمار می‌آید، شهرداری تبریز در این زمینه اقدامات خود را در ۳ لایه پیش برده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ساخت واحدهای مسکونی برای ساکنان سکونتگاه‌های ناامن اشاره کرد.

ترمینال مدرن تبریز نیز از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه شهری است که ترمینال مرکزی تبریز در سال ۹۴ به مساحت ۲۱ هزار متر مربع مورد بهره‌برداری قرار گرفته و روزانه صدها هزار مسافر را جابه‌جا می‌کند.

ایجاد مرکز همایش‌های بین‌المللی در تبریز یکی دیگر از دستاوردهای شاخص انقلاب در حوزه شهری است که به یکی از قطب‌های مهم فرهنگی و هنری تبریز تبدیل شده است.

با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، حال تبریز به مامنی برای جذب سرمایه‌گذاری و مشارکت عمومی تبدیل شده است که پروژه عتیق یکی از مصداق‌های قابل‌توجه در زمینه مشارکت شهرداری با سرمایه‌گذاران مختلف است.

عون‌ابن‌علی که به عنوان بام تبریز این‌روزها میزبان تعداد چشمگیری از شهروندان و مسافران است، مراحل اصلی توسعه خود را در دوران انقلاب اسلامی سپری کرده و امروز به اوج رسیده است.

نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان آذربایجان شرقی از ۱۲ الی ۲۲ بهمن در مصلی اعظم امام خمینی (ره) برپا می‌باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 0 =