جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۱
کد خبر51685

شهردار تبریز خبر داد:
یکی از خیابان های تبریز به نام "پرستار" نام گذاری می شود

11.jpg

شهردار تبریز از نام گذاری یکی از خیابان های تبریز به نام "پرستار" خبر داد و گفت: خدمات رسانی به این قشر زحمت کش بالاخره باید وارد فاز جدی تری شود و با کمال میل این موضوع را در دستور کار شورای نامگذاری قرار می دهیم.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در مراسم بزرگداشت پرستاران استان عضو خانه کارگر با تاکید بر ویژه بودن شغل پرستاری افزود: علی رغم رکود اقتصادی و معضلات اشتغال، باز هم میزان تمایل به پرستاری کم بوده و این نشانگر ویژگی طاقت فرسایی این شغل است.

وی اظهار داشت: روز پرستار به مناسبت تولد حضرت زینب (س) و رشادت های ایشان در روز عاشورا و شکیبایی در روزهای بعد از واقعه کربلا، نامگذاری شده است و پرستاران در تمامی مراحل خدمت رسانی خود از آن حضرت الگو گرفته اند و این خصیصه ارزشمند حائز قدردانی می باشد.

شهردار تبریز همچنین تصریح کرد: قدردانی از شغل پرستاری و زحمت کشان این عرصه وظیفه تمامی اقشار جامعه است و شهرداری تبریز برای ارج نهادن به مقام پرستار خیابانی به همین نام در تبریز نامگذاری می کند.

شهین باهر ادامه داد: پرستاران تنها قشری از جامعه هستند که مراجعین آن ها بیماران هستند و باید با صبر و شکیبایی به خدمت رسانی آنها بشتابند.

شهردار تبریز متذکر شد: قرابت و منزلت شغل پرستاری در نزد خداوند آنچنان ارزشمند است که به پیامبر اعظم فرمود به اصحابت بگو اگر مومنی به مدت یک شبانه روز از بیماری پرستاری کند از پل سراط مستقیم به بهشت می رود.

گفتنی است این مراسم با حضور ایرج شهین باهر شهردار تبریز، کریم صادق زاده عضو شورای اسلامی تبریز و دبیر خانه کارگر استان، پورفتحی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، کارکن مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران و پرستاران عضو خانه کارگر برگزار شد.

همچنین در این مراسم 43 پرستار نمونه مورد قدردانی قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 3 =