چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۳
کد خبر51668

نائب رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریز:
برنامه ریزی های شهری مبتنی بر کاهش هدررفت انرژی و افزایش میزان بهره روی باشد

نیکوخصلت.jpg

نائب رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریز گفت: تمام برنامه ریزی های شهری باید بر پایه کاهش هدررفت انرژی و افزایش میزان بهره روی باشد.

به گزارش شهریار، سعید نیکوخصلت ظهر امروز در جلسه کمیته عالی انرژی اظهار داشت: انرژی و راهکارهای کاهش مصرف آن موضوعی است که نیازمند یک استراتژی مدون با فرهنگ سازی مداوم دارد.

نیکوخصلت افزود: در کشوری مثل ایران که بر اساس سوبسید پیش می رود و این فرهنگ از مقاطع پایه در آموزش و پرورش تزریق می شود و کودکان با چنین تفکری رشد می کنند، دور از انتظار نیست که شاهد اتلاف مصرف انرژی باشیم.

وی با بیان اینکه ما جهان سوم هستیم یعنی جایی که هدر رفت انرژی و سرمایه در آن بسیار است، تصریح کرد: ایجاد کمیته عالی انرژی در شهرداری تبریز نشان دهنده خواست و جنبشی است که به سمت رویکرد کاهش مصرف انرژی حرکت کنیم.

نائب رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تبریز ادامه داد: جلسات این کمیته باید به صورت ماهانه ادامه یافته و طی آن هر مجموعه عملکرد خود در زمینه کاهش هدر رفت انرژی را ارائه دهد.

به گفته نیکوخصلت، شاید تغییرات عینی در این زمینه سالها طول بکشد ولی آغاز همین رویکرد سبب می شود به بیشترین اثربخشی دست یابیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 0 =