چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
کد خبر51653

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز:
اجرای طرح پایش فضای سبز تبریز با بهره گیری از فناوری های نوین اطلاعاتی

IMG_2856.JPG

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از اجرای طرح پایش فضای سبز با بهره گیری از فناوری های نوین اطلاعاتی خبر داد.

به گزارش شهریار، علی مدبر با اعلام این خبر اظهار داشت: پروژه پلاک‌کوبی درختان با هدف جمع‌آوری و حفظ اطلاعات درختان و بررسی وضعیت فعلی آنها و همچنین برنامه‌ریزی کلان برای آینده آنها به انجام می‌رسد.

مدبر با تاکید بر اهمیت این پروژه تصریح کرد: در مدیریت فضای سبز تعداد درختان و خصوصیات آنها از جمله اطلاعات پایه به شمار می رود.

وی افزود: شمارش دستی تعداد درختان علاوه بر نیاز به نیرو، هزینه و زمان بالا، احتمال خطا را نیز به خاطر اشتباهات انسانی به همراه دارد ولی در این پروژه درختان سطح شهر برای اولین بار با بهره گیری از فناوری اطلاعات شناسنامه دار می شوند.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز پلاک کوبی درختان با روش جدید را  بستر مناسبی برای شناسایی و مدیریت درختان دانست و گفت: در این طرح خصوصیات مورفولوژیک درختان در اپلیکیشن طراحی شده ثبت و گرد آوری می شود که گردآوری این اطلاعات در بستر فناوری اطلاعات باعث می شود هرگونه اطلاعات حتی تحلیلی از وضعیت درختان شهر در اختیارمان باشد.

مدبر ادامه داد: هر درخت توسط شماره کد شناسایی خاص و توسط نرم‌افزار مخصوص تشخیص داده شده که از این طریق می‌توان به جزییات شناسنامه درخت از جمله آیتم‌های منطقه و نشانی استقرار درخت، نوع گونه گیاهی، محیط بن، ارتفاع، تاج پوشش، وضعیت طوقه و آفت و بیماری آن دسترسی پیدا کرد.

وی افزود: با توجه به گستره عظیم این پروژه در کاربری های اداری، آموزشی، درمانی، صنعتی و خدماتی، همکاری بیش از پیش ارگان ها و صاحبان این کاربری ها ضروری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 6 =