یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
کد خبر51603

از ابتدای سال جاری صورت گرفته است
برگزاری 600 کارگاه آموزشی تخصصی در شهرداری منطقه چهار

کلاس آموزشی شهرداری منطقه چهار

شهردار منطقه4 تبریز با اشاره به نقش آموزش در توسعه پایدار شهری، از برگزاری بیش از 600 کارگاه آموزشی تخصصی از ابتدای سال خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از امور ارتباطات منطقه چهار، مهندس اکبر امجدی با بیان اینکه آموزش‌های شهروندی در تحقق و دست‌یابی به توسعه پایدار شهری در ابعاد مختلف آن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، افزود: آموزش شهروندی عامل اساسی در ارتقای فرآیندهای توسعه است.

وی ابراز داشت: آموزش شهروندی در بهبود کیفیت زندگی، ایجاد دانش و مهارت و تامین فرصت‌های شغلی نقش موثری دارد و شهرداری منطقه4 تلاش کرده است با ایجاد بسترهای لازم و نقش فعالانه واحد فرهنگی و اجتماعی در ارائه این آموزش‌ها به ویژه در سطح فرهنگسراهای منطقه، در توامندسازی بانوان و خانواده‌ها نقش بسزایی ایفا نماید.

شهردار منطقه4 تبریز با بیان اینکه از ابتدای سال جاری بیش از 600 کارگاه‌ مختلف آموزش تخصصی برگزار شده است، بیان داشت: بالغ بر 12 هزار و 700 نفر از شهروندان از این کارگاه‌ها بهره‌مند شده‌اند.

امجدی تصریح کرد: علاوه بر این کارگاه‌ها که در فرهنگسراهای سطح منطقه اجرا شده است، 33 کارگاه آموزش شهروندی نیز در سطح مدارس برگزار شده است که بیش از 2هزار و400نفر شرکت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه 74رشته متنوع آموزشی در فرهنگسراهای منطقه ارائه می‌شود، از ارتقای توانمندی‌های بانوان و افزایش مهارت‌های فردی خبر داد و گفت: 6هزار و 400نفر از ابتدای سال در این کلاس‌ها حضور یافته و از خدمات فرهنگی منطقه استفاده کرده‌اند.

امجدی اظهار داشت: شهرداری منطقه4 همزمان با اجرای برنامه‌های عمرانی و خدماتی و نقش فعالانه در اجرای پروژه‌های مسیرگشایی و احیای بافت‌های فرسوده، در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و آموزش‌های شهروندی تمام توان خود را به کار بسته تا زمینه توسعه پایدار شهری و رشد و شکوفایی مهارت‌های شهروندی فراهم گردد.   

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 11 =