یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
کد خبر51602

سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز در گفتگو با شهریار:
ایران می تواند قهرمان آسیا شود/ کی روش به تیم ملی نظم تاکتیکی داده است

حیدر+جعفری.jpg

سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز معتقد است که تیم ملی فوتبال کشورمان توانایی صعود به فینال جام ملتهای ۲۰۱۹ آسیا را دارد و کی روش می تواند ایران را پس از ۴۳ سال قهرمان آسیا کند.

به گزارش شهریار، هفدهمین دوره رقابت های فوتبال جام ملت های آسیا شامگاه شنبه ۱۵ دی ۹۷ با تساوی یک بر یک تیم های امارات میزبان و بحرین آغاز شد و این رقابت ها امروز با برگزاری سه دیدار پیگیری می شود. تیم ملی کشورمان نیز که تاکنون سه بار قهرمان این رقابت ها شده است، فردا به دیدار تیم یمن می رود. در خصوص بازی های تیم ملی کشورمان در این تورنمنت، حیدر جعفری سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز و بازیکن اسبق تیم ملی اعتقاد دارد که تیم ما می تواند با ارائه بازی های خوب، یک پای فینال باشد و حتی چهارمین عنوان قهرمانی خود را کسب کند.

کار سختی برابر یمن نداریم

حیدر جعفری امروز در گفتگو با خبرنگار شهریار در خصوص بازی تیم ملی فوتبال کشورمان برابر تیم یمن در رقابت های جام ملت های آسیا، گفت: تیم ملی ما، تیم بسیار قابل احترامی است و کارلوس کی روش توانسته یک نظم و انضباط ویژه تاکتیکی را در تیم حکمفرما کند. چند سال بود که تیم ملی ما دارای چنین نظم تاکتیکی نبود اما اکنون می بینیم که فلسفه فوتبالی و نظم تاکتیکی خاصی در تیم ما وجود دارد. در بازی فردا هم به نظر من تیم ما نباید کار چندان سختی برابر تیم یمن پیش رو داشته باشد و با اینکه یمن، تیم با انگیزه ای است و کی روش این بازی را برای تیم ملی ایران مهم دانسته، اما به نظر من تیم ما برنده این بازی خواهد بود.

وی ادامه داد: شرایط برای موفقیت تیم ملی در جام ملتها ایده آل است و این حاصل هشت سال فعالیت منظم و با برنامه کی روش در ایران بوده است. نظم تاکتیکی که گفتم، یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت یک تیم می تواند باشد که خوشبختانه در تیم ما وجود دارد. من اعتقاد دارم که تیم ملی توانایی صعود به فینال را دارد و کی روش می تواند ایران را پس از ۴۳ سال قهرمان آسیا کند.

تیم ملی را در فینال می بینم

جعفری که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال کشورمان را دارد، در خصوص سرنوشت صعود تیم ملی از گروه چهارم جام ملتهای آسیا عنوان کرد: ایران جزو بهترین تیم های حاضر در این دوره از رقابت های جام ملتها است و با نفراتی که دارد، موفقیتش دور از دسترس نیست. ما از گروهمان حتما صعود می کنیم و با اینکه عراق تیم قابل احترامی است، اما می گویم که تیم ما به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد می شود. من فکر نمی کنم که تیم ما در دیدارهای مرحله گروهی دچار مشکل خاصی شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که رقبای جدی تیم ملی در جام ملتها چه تیم هایی هستند، گفت: احتمال دارد که در این مسابقات شاهد بروز یک تیم شگفتی ساز باشیم اما با این حال من رقبای تیم ملی را همان رقبای سنتی همچون ژاپن، کره جنوبی و استرالیا می دانم و پیش بینی من این است که در مرحله نیمه نهایی با یکی از این تیم ها روبرو شویم. با این حال بازهم می گویم که من تیم ملی کشورمان را یک پای فینال می بینم و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، این موفقیت برای فوتبال ما رقم می خورد.

کمترین گل را می خوریم

سرمربی فعلی تیم شهرداری تبریز که زمانی بهترین مدافع چپ فوتبال ایران بود و دو بازی هم برای تیم ملی انجام داده است، در خصوص سیستم بازی تیم کی روش در جام ملتها عنوان کرد: تیم ما ساختار دفاعی بسیار خوبی دارد و در خط دفاعی نفراتی داریم که جزو بهترین ها هستند. نفراتی مثل مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی، میلاد محمدی، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، ووریا غفوری و ... اکثرا در جام جهانی حضور داشتند و نشان دادند که حتی در بازی های مهم کم اشتباه ظاهر می شوند. سیستم دفاعی ما طوری است که با هر ۱۱ بازیکن و از همان خط جلو دفاع می کنیم و این تاکتیک را همه ما در جام جهانی دیدیم و حالا با تجربه بالایی که بیرانوند در چارچوب دروازه ما دارد و خودش را حتی در سطح جهان مطرح کرده است، می توانیم به داشتن یک سیستم دفاعی و خط دفاعی مطمئن امیدوار باشیم و من اطمینان دارم که کمترین گل خورده را در جام ملتها خواهیم داشت.

کی روش به فاز هجومی رو می آورد

وی در این مورد ادامه داد: با این حال من پیگیر سیستم تهاجمی تیم ملی هم هستم و می دانم که کی روش در فاز حمله هم تفکرات خوبی دارد و حالا تمرکز خود را روی کارهای تهاجمی معطوف کرده است. در یک مقطع خیلی ها از سیستم بازی تیم ملی انتقاد کردند و گفتند که حمله در سیستم بازی تیم ملی وجود ندارد اما حالا کی روش رو به فاز حمله آورده و شما خواهید دید که تیم ملی با ۱۱ نفر حمله می کند و حتی بیرانوند هم در بازیسازی از عقب نقش خواهد داشت. حمله با ۱۱ نفر و دفاع با ۱۱ نفر، اکنون در فوتبال مدرن دنیا دیده می شود و فکر می کنم تیم ملی ما هم در جام ملتها با این سبک بازی کند.

جعفری در خاتمه با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت تیم ملی در جام ملتها گفت: تیم ملی در این دوره از رقابت های جام ملتها حضوری متفاوت از قبل خواهد داشت و آرزوی قلبی همه ما است که تیم ملی کشورمان در این تورنمنت معتبر پس از ۴۳ سال قهرمان شود.

گفتنی است تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین دیدار از رقابت های جام ملتهای ۲۰۱۹ آسیا که به میزبانی امارات در حال برگزاری است، از ساعت ۱۹:۳۰ فردا دوشنبه ۱۷ دی به دیدار تیم ملی یمن می رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =