سه‌شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵
کد خبر51535

عضو شورای شهر تبریز خبر داد:
اجرای طرح «مناسب سازی شهر برای کودکان» در تبریز

بابایی اقدم

عضو شورای شهر تبریز از اجرای طرح «مناسب سازی شهر برای کودکان» در تبریز خبر داد.

فریدون بابایی اقدم در گفتگو با شهریار در خصوص طرح «مناسب سازی شهر برای کودکان» گفت: در این طرح تلاش بر این است که شهرها مختص یک گروه خاص نباشد و فضای عمومی شهر برای کودکان و نوجوانان مناسب سازی شود.

وی گروه سنی مخاطبان این طرح را تا ۱۸ سال عنوان کرد و افزود: در تبریز بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر کودک و نوجوان تا ۱۸ سال داریم به طوری که از هر ۴ نفر شهروند تبریزی یک نفر مخاطب این طرح «مناسب سازی شهر برای کودکان» هستند.

وی با تاکید بر اینکه این طرح یکی از مهمترین برنامه ها برای کودکان و نوجوانان می تواند باشد، ادامه داد: در تلاش هستیم تا واحد سازمانی شهر دوستدار کودک نیز ایجاد کنیم.

عضو شورای شهر تبریز گفت: شهرداری، شورای شهر، دستگاه های اجرایی مرتبط و سازمان های مردم نهاد با همکاری همدیگر در تلاش هستند تا این طرح اجرا شود. به دنبال یک سیستم مشارکتی هستیم و افق ما سال ۱۴۰۴ است.

بابایی اقدم با بیان اینکه در این طرح به دنبال مناسب سازی و ایمن سازی شهر برای کودکان هستیم، افزود: طرح های خاصی مقابل مدارس، اماکن عمومی و مناطق حاشیه نشین تبریز اجرا می کنیم و ایجاد فضای بازی و سرگرمی در مناطق حاشیه نشین یکی از این موارد است.

وی گفت: تمهیدات ترافیکی ویژه ای نیز در نظر گرفته می شود. اتاق های مخصوص کودک در ایستگاه های مترو ایجاد خواهد شد و پایانه های مسافر بری برای کودکان و نوجوانان ایجاد شده و صندلی مخصوص کودک در اتوبوس ها و وسایل نقلیه راه اندازی می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 10 =