سه‌شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
کد خبر51529

شهردار منطقه ۶ تبریز:
پروژه های زیست محیطی و اجتماعی در اولویت منطقه ۶ قرار دارد

سامان احمدزاده

شهردار منطقه ۶ گفت: پروژه های زیست محیطی همچون لایروبی و رسوبگیری کانال‌های سطح منطقه و توسعه فضای سبز و پارکهای غرب تبریز در حوزه منطقه ۶ در اولویت برنامه‌های مدیریت این مجموعه قرار دارد.

به گزارش شهریار و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تبریز، سامان احمدزاده با حضور در برنامه "تبریزیم" در مورد مشکلات کانال ایلی سو گفت: کانال ایلی سو در طول حد جنوبی شهر تبریز قرار دارد که به خاطر وضعیت توپوگرافی شهر در بیش از ۵۰ سال مورد بهره برداری قرارگرفته و انتهای این کانال درذ حوزه شهرداری منطقه ۶ قرار دارد.

وی با بیان اینکه تمامی آبها از این حوزه تخلیه می شود، افزود: این کانال صرفاَ جهت هدایت آبهای سطحی احداث شده اما متاسفانه این کانال به یک تهدید زیست محیطی تبدیل شده است چرا که در طول مسیر کانال فاضلاب های شهری به این کانال هدایت می شود.

شهردار منطقه ۶ تبریز با اشاره به اینکه اخیراَ بحث هایی با اداره کل محیط زیست و آب و فاضلاب انجام و دادگستری و بازرسی کل استان نیز وارد موضوع شده اند، یادآور شد: تفکیک وظایف انجام شده، شهرداری نیز در زمینه پیشگیری از سرریز کانال تعهداتی داشته است و ما در حال ساخت کانال و سازه رسوبگیر برای مواقع بارندگی با اعتبار سه و نیم میلیارد هستیم.

وی با یادآوری اینکه همکاران خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه ۶ تبریز در حال حاضر در حال لایروبی و رسوبگیری کانال هستند، تاکید کرد: برای حل این مشکل زیست محیطی، اداره کل محیط زیست استان باید برای پیشگیری از انتقال پساب های کارخانه ای به این کانال همت ویژه ای داشته باشد.

سامان احمدزاده، با اشاره به قرار گرفتن شهرداری منطقه۶ در مسیر ورودی شمالغرب تبریز گفت: این منطقه به دلیل موقعیت حساس و استراتژیک آن دروازه اروپا نامیده می شود و سه مبدا ورودی جاده ای، فرودگاه و راه آهن در این منطقه قرار دارند.

وی تصریح کرد: در این راستا سعی کرده ایم با ایجاد فضای سبز غنی شادابی و نشاط منطقه را با کاشت گلها و نهال حفظ کنیم به طوریکه فضای سبز منطقه با کاشت ۶۰ نوع گل (سدوم، اختر، ناز صورتی و ...) در گلخانه های منطقه پرورش داده شده ولی با توجه به سطح گسترده منطقه با ۱۱۵هکتار فضای سبز و ۲۳ پارک بزرگ و کوچک برای استقبال آبرومندانه از مهمانان داخلی و خارجی نیازمند تلاش بیشتر هستیم.

مهندس سامان احمدزاده افزود: شهرداری منطقه ۶ در فصل زمستان برای مقابله به مشکلات احتمالی بارندگیها آمادگی کامل دارد و در بارش های اخیر تنها منطقه ای بوده که هیچ تصادفی در آن رخ نداده است.

وی ادامه داد: این منطقه با ۷ هزار و ۳۰۰ هکتار بزرگترین منطقه در بین مناطق دهگانه شهرداری تبریز می باشد با این حال همکاران خدمات شهری و اجرایی با تلاش شبانه روزی و اجرای عملیات محلول پاشی و برف روبی در خدمت همشهریان عزیز می باشند.

شهردار منطقه ۶ تبریز با بیان اینکه منطقه غرب تبریز جزو مناطق کم برخوردار می باشد که بیشتر کوی های صنعتی را شامل می شود و همچنین ۴ روستا به این منطقه الحاق شده است، اذعان کرد: وسعت منطقه باعث شده ما بیشتر به خدمات محله ای پرداخته ایم و حدود۲۳ هزار تن آسفالت در تمامی محلات به صورت یکسان و برای دفع آبهای سطحی جدول گذاری در جاهای مورد نیاز انجام شده است.

سامان احمدزاده همچنین خاطرنشان کرد: در راستای افزایش نشاط اجتماعی تجهیز پارک های محله ای به وسایل بازی کودکان در برنامه کاری شهرداری منطقه ۶ قرار گرفته و در این راستا احداث پارک ۷ هکتاری آناخاتون در دستور کار قرار گرفته و فاز اول این پروژه در حال اتمام است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 1 =