سه‌شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
کد خبر51528

در راستای اعطای تسهیلات برای ساخت و سازهای جدید صورت گرفت؛
شرایط تشویقی برای متقاضیان پروانه های ساختمانی فراهم شد

تبریز

در راستای اعطای تسهیلات برای ساخت و سازهای جدید شرایط تشویقی برای متقاضیان پروانه های ساختمانی فراهم شد.

به گزارش شهریار، معاون مالی و اقتصادی شهرداری منطقه دو با اشاره به تعدیل و کاهش ۲۰ درصد مبنای محاسبه کلیه آیتم های عوارض در این منطقه گفت: برای کلیه پروانه ها و مجوز های ساختمانی بر اساس طرح تفصیلی (ماده ۲۳ و ۲۴ دفترچه تعرفه عوارض محلی سال ۱۳۹۷) بر مبنای تعرفه عوارض محلی سال ۱۳۹۷ به شرط پرداخت نقدی و یکجای کل عوارض احتسابی یکم دی ماه تا پایان اسفند ماه خواهد بود.

وی با اعلام اینکه تعدیل و کاهش ۱۶ درصد مبنای محاسبه کلیه آیتم های عوارض تثبیت بنای پرونده های تخلفات ساختمانی بجز جرایم که منجر به صدور آرا از سوی کمیسیون ماده ۱۰۰ و ماده ۹۹ می شوند اظهار داشت: به شرط پرداخت نقدی و یکجای کل عوارض احتسابی از تاریخ یکم دیماه تا پایان اسفند سال جاری خواهد بود.

فرمانبر اضافه کرد: یل رعایت مفاد تعرفه عوارض محلی در صورتی که متقاضیان پروانه های ساختمانی در زمان تشکیل پرونده خواهان استفاده از تسهیلات و مزایای لایحه حاضر باشند بر اساس طرح اولیه مورد تایید حوزه شهرسازی مناطق و صدور مجوز تهیه نقشه و یا صدور پیش نویس پروانه ساختمانی کل عوارض محاسبه و مطابق این لایحه اقدام خواهد شد.

وی تاکید کرد: برای پرداختی های علی الحساب حداقل ۵۰ درصد بدهی در خصوص عوارض آرای کمیسیون ماده ۱۰۰ و ماده ۹۹ به شرط پرداخت نقدی و تسویه حساب قطعی تا پایان سال جاری مشمول این لایحه خواهد بود.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری منطقه دو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: صاحبان املاکی که در مسیر گشایی ها قرار میگیرند در صورت اخذ پروانه ساختمانی مشمول این لایحه هستند.

فرمانبر گفت: کاهش مبنای محاسبه عوارض هر پرداخت بر اساس زمان پرداخت انجام می شود.

وی افزود: در صورت انصراف از پروانه ساختمانی صادره و ابطال آن و متعاقبا درخواست پروانه ساختمانی برای همان ملک تسهیلات این لایحه شامل نخواهد شد.

فرمانبر در پایان عنوان کرد: در صورتی که طلبکاران مناطق شهرداری و سازمان های وابسته بخواهند طلب خویش را در قبال اخذ پروانه ساختمانی یا عوارض تثبیت بنا (کمیسیون ماده ۱۰۰ و ماده ۹۹) برای ملکی که صرفا بنام خویش (اشخاص حقیقی و یا حقوقی) بشند، تهاتر نمایند، مشمول این لایحه می شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 10 =