پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
کد خبر51240

شهردار منطقه ۹ تبریز در گفتگو با شهریار:
تحقق ۹۵ درصدی درآمدهای شهرداری منطقه ۹ تبریز/ ضرورت مدیریت اصولی هزینه‌ها

شهردار منطقه 9

شهردار منطقه ۹ تبریز از تحقق ۹۵ درصدی درآمدهای شهرداری این منطقه خبر داد و گفت: ۹۰ درصد این درآمدها نقدی و ۱۰ درصد نیز غیرنقدی بوده است.

بهرام نسیانی در گفتگو با شهریار گفت: سمت و سوی حرکت منطقه ۹ شهرداری تبریز به سمت صدور پروانه های ساختمانی بوده است. تمدید پروانه های ساختمانی نیز در این منطقه ۱۱۲.۵ درصد نسبت به ۷ ماهه سال گذشته رشد داشته است.

وی سپس به مدیریت هزینه های جاری در این منطقه نیز اشاره کرد و گفت: در هزینه های جاری منطقه، ۳.۸ میلیارد تومان کاهش هزینه نسبت به بودجه مصوب داشته ایم که با مدیریت هزینه ها حاصل شده است.

وی به انجام بخشی از فضای سبز منطقه به صورت امانی نیز اشاره کرد و افزود: در بین مناطق مختلف شهرداری کلانشهر تبریز برای اولین بار بخشی از فضای سبز را به صورت امانی توسط پرسنل مازاد خود منطقه انجام دادیم.

شهردار منطقه ۹ تبریز همچنین ادامه داد: با مدیریت اصولی هزینه ها و استفاده درست از نیروها و پرسنل می توان از این شرایط اقتصادی با موفقیت عبور کرد. اگر اراده جمعی وجود داشته باشد می توان از بحران های مختلف اقتصادی عبور کرد.

وی سپس در خصوص مرکز همایش های بین المللی تبریز نیز گفت: در اردیبهشت ماه این مرکز باحضور رئیس جمهور و در خلال برنامه افتتاحیه تبریز۲۰۱۸ به بهره برداری رسید که یکی از ظرفیت های بزرگ منطقه ۹ شهرداری تبریز است. این مرکز یک درآمد پایدار برای منطقه به حساب می آید و همچنین با برگزاری برنامه های فرهنگی و کنسرت باعث شناساندن این مرکز به مردم می شود.

نسیانی سپس در خصوص پروژه های عمرانی این منطقه نیز گفت: در هفته دولت ۲ بلوار به طول دو کیلومتر افتتاح شد که شامل بلوار شیخ شهاب الدین اهری که سه راهی اهر را به میدان شهدای غواص وصل می کند و همچنین بلوار امتداد شهدای غواص تا باسمنج بود که بعداز تلاش شبانه روزی همکاران طی ۶ ماه به بهره برداری رسید.

وی به کلنگ زنی پل زیرگذر خلعت پوشان نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه محل اتصال اتوبان پیامبر اعظم به میدان بسیج است و یکی از مهمترین پروژه های این منطقه بوده و دسترسی مناسبی به شرق تبریز است. با این پروژه کریدور شمال به جنوب شکل می گیرد.

شهردار منطقه ۹ تبریز همچنین گفت: زمینه برای سرمایه گذاری در منطقه وجود دارد و آماده حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی هستیم. در تلاش هستیم تا شهرک خاوران به یک شهرک مدرن تبدیل شود و این امر با همکاری شهرداری و بخش خصوصی تحقق خواهد یافت.

وی گفت: اتمام کریدور شمال به جنوب اولویت اصلی شهرداری منطقه ۹ تبریز است که در سال ۹۸ با جدیت و باسرعت انجام می شود.

نسیانی در خصوص ایجاد کافه کتاب در این منطقه نیز گفت: برای اولین بار بین مناطق مختلف شهرداری کلانشهر تبریز کافه کتاب در این منطقه ایجاد شده است که با استقبال مردم و همکاران روبه رو شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 5 =