پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
کد خبر51150

به مناسبت روز جهانی "خاک" صورت گرفت:
تداوم آگاه سازی و آموزش شهروندی مدیریت پسماند در ایستگاه های مترو

32.jpg

سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز به مناسبت روز جهانی خاک در راستای آگاه سازی و آموزش های شهروندی اقدام به بخش اقلام تبلیغی در ایستگاههای مترو کرد.

به گزارش شهریار، همزمان با روز جهانی خاک و به مناسبت این روز توزیع کیسه های پارچه ای خرید و آموزش شهروندی، در راستای حفاظت از محیط زیست و خاک با مشارکت شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز در ایستگاه های مترو تبریز انجام پذیرفت.

علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ضمن گرامیداشت روز جهانی خاک و با اشاره به اینکه خاک برای تولید غذا است نه محل دفن زباله ، گفت :با تولید زباله کمتر می توانیم به آلوده شدن خاک کمک کنیم و تفکیک زباله اولین قدم برای جلوگیری از آلودگی های خاک و محیط زیست است .

اصغری تشریح کرد : در راستای حفظ این منابع طبیعی ارزشمند بر آن هستیم با اجرای این چنین برنامه های آموزشی در جهت ترویج فرهنگ استفاده از کیسه های پارچه ای به این گام خرید و عدم استفاده از کیسه‌های پلاستیکی بتوانیم گامی مهم در جهت حفظ و حراست از نعمت ارزشمند یعنی خاک و طبیعت داشته باشیم ، چرا که تجزیه مواد پلاستیکی صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست وارد خواهد کرد و یادمان باشد خاک زمین  میراث گذشتگان نیست بلکه میراث آیندگان نیز می باشد .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 4 =