سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
کد خبر51127

در راستای استفاده از تجربیات شهرداری تهران در حوزه پروژه های عمرانی؛
جلسه مشترک معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز و مدیریت پروژه دریاچه چیتگر برگزار شد

جلسه تبادل اطلاعات (12).JPG

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در جلسه مشترک که با حضور مدیر پرژه دریاچه مصنوعی چیتگر و تعدادی از مشاورین طرح پروژه مزبور، مدیران حوزه معاونت فنی وعمرانی شهرداری و مشاور پروژه حوضچه پارک بزرگ تبریز برگزار شد بر توسعه همکاری ها در زمینه پروژه های مشابه عمرانی تاکید کرد.

به گزارش شهریار، محمدحسین اسحقی با اشاره به اینکه ارتباطات اثر بخش و دوسویه یکی از ضرورت ها در زمینه انتقال تجربیات است، گفت: با هم افزایی و تبادل تجربیات مشترک می توان مسائل و مشکلات در زمینه اجرای پروژه ها را مدیریت کرد.

وی با تاکید به بهره مندی از نظر متخصصان و کارشناسان در تجربیات مشترک پروژه های عمرانی گفت: پروژه دریاچه شهدای خلیج‌ فارس (چیتگر) یکی از پروژه های موفق شهرداری تهران در عرصه مدیریت آب و گردشگری است و استفاده از  این تجربیات در پروژه های مشابه می تواند بسیار کارساز باشد.

وی در ادامه با اشاره به پروژه حوضچه پارک بزرگ شهرداری تبریز گفت: حوضچه پارک بزرگ که روبروی فرودگاه بین المللی تبریز و بر روی مسیل آجی چای احداث می شود، از نوع بتنی و با سرریز دریچه دار، با سدی به ارتفاع تاج تقریبا ۴ متر، طراحی شده است.

اسحقی افزود: حوضچه پارک بزرگ ، یک پروژه اکولوژیکی است که می تواند شرایط زیست محیطی محدوده اطراف طرح را در حد قابل توجهی تغییر داده و با خلق منظره ای زیبا در غرب تبریز، مسافران و گردشگران را به خود جلب کند. علاوه بر آن، موجب به وجود آمدن اکوسیستمی جدید در منطقه می شود که به پیدایش گونه‌های جدیدی از گیاهان و مهاجرت فصلی پرندگان منتج می شود.

گفتنی است؛ در ادامه جلسه بحث و تبادل نظر بین اعضای حاضر جلسه در خصوص پروژه حوضچه پارک بزرگ تبریز صورت گرفت.

پس از پایان این نشست، اعضای جلسه از پروژه حوضچه پارک بزرگ تبریز و دریاچه ائل داغی بازدید کردند و مدیران پروژه در یاچه شهدای خلیج فارس(چیتگر) از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه حوضچه پارک بزرگ قرار گرفتند و نهایتا مقرر گردید گزارش بررسی های انجام یافته و تصمیمات اتخاذ شده و پیشنهادات مورد نظر در راستای عملیاتی نمودن موضوع جهت ارائه به شهردار تبریز تنظیم شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 9 =