سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
کد خبر51121

مدیر مرکز پژوهش و مطالعات شهرداری تبریز در گفتگو با شهریار:
شهرداری تبریز توجه ویژه‌ای به بحث پژوهش دارد/ استفاده از توان دانشگاهیان در مدیریت شهری

محمدرضا روشنی

مدیر مرکز پژوهش و مطالعات شهرداری تبریز گفت: شهرداری و شورای شهر تبریز توجه ویژه‌ای به بحث پژوهش و مطالعات شهری دارد و ایجاد مرکز پژوهش ها هم در این خصوص انجام شده است.

محمدرضا روشنی در گفتگو با شهریار در خصوص اهداف و برنامه های مرکز پژوهش شهرداری تبریز گفت: مرکز پژوهش شورا و شهرداری در شورای شهر تبریز مصوب و با موافقت فرمانداری تبریز رو به رو شد.

وی با تاکید بر اینکه شورا یک نهاد نظارتی است و شهرداری یک نهاد اجرایی است، گفت: شهرداری تحت نظارت شورا است و برای همین قرار شد که یک شورای راهبردی پژوهش تشکیل شود و فعالیت های پژوهشی شهر در این شورا تصمیم گیری شده و وظایف مرکز پژوهش شورا و شهرداری به هر کدام از زیرمجموعه ها محول شود.

روشنی با تاکید بر اینکه در این شورای راهبردی اعضای شورا و پژوهشگران حضور دارند، افزود: ارتباطات ما به عنوان مرکز پژوهش شهرداری و همچنین مرکز پژوهش شورا دوطرفه است و تصمیمات در شورای راهبردی پژوهش گرفته شده و در این دو مرکز اجرا می شود و نتایج نیز به صورت همسو مورد استفاده و بررسی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی کامل بین مرکز پژوهش شورا و شهرداری تبریز وجود دارد، ادامه داد: تلاش می کنیم کارها با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شود و طرح ها به سرانجام برسد.

مدیر مرکز پژوهش و مطالعات شهرداری تبریز در خصوص پژوهش و مطالعات شهری نیز گفت: پژوهش و مطالعه باهم تفاوت دارند، پژوهش به دنبال ریشه یابی و شناسایی مشکلات و معضلات شهری است و همچنین راهکارها و سیاست ها را به سیستم های اجرایی شهرداری و شورا پیشنهاد می دهد ولی در بحث مطالعات روی فرهنگ سازی و مسائل بنیادی شهرسازی بحث و تبادل نظر می شود و تلاش برای توسعه و آبادانی شهر است.

وی گفت: شهرداری تبریز به بحث پژوهش اهمیت ویژه ای می دهد و تلاش می کنیم مرکز پژوهش ها خوراک تقویت کننده به سیستم های اجرایی دهد.

روشنی سپس افزود: امیدواریم در مرکز پژوهش های شهرداری بین مراکز دانشگاهی و اجرایی ارتباط برقرار کنیم، متاسفانه در زمان کنونی بین مراکز دانشگاهی با مراکز اجرایی فاصله افتاده است و ما در مرکز پژوهش ها می خواهیم از ظرفیت و توان دانشگاه و دانشگاهیان در مدیریت شهری استفاده کنیم و دانشگاه و مراکز اجرایی را به هم نزدیک کنیم.

مدیر مرکز پژوهش و مطالعات شهرداری تبریز سپس تصریح کرد: مرکز پژوهش های شهرداری تبریز با افرادی که در مورد مدیریت شهری پایان نامه نگارش می کنند در ارتباط است و از آنها حمایت می شود.

وی با بیان اینکه اتاق فکر در این مرکز راه اندازی خواهد شد، گفت: در این اتاق فکرها که در خصوص مسائل مختلف راه اندازی می شود افراد صاحب نظر، دانشگاهیان، اصحاب رسانه و مسئولان و برخی از شهروندان و هنرمندان حضور خواهند داشت و روی مسائل مختلف بحث و تبادل نظر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 11 =