دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
کد خبر51107

توسط سازمان آرامستان های شهرداری تبریز:
کتاب مشاهیر مدفون در تبریز منتشر می شود

کتاب1.jpg

برای اولین بار ، کتاب جامع مشاهیر و نام آوران مدفون در تبریز به همت سازمان آرامستان های شهرداری تبریز تدوین، چاپ و منتشر می شود.

به گزارش شهریار، احد فلاحی با اعلام این خبر گفت : تبریز شهر کهن و شهر مردمانی است که در برهه های مختلف تاریخی حماسه ساز بودند و توسط نام آوران خود افتخارات زیادی در تاریخ ثبت کرده اند. از این رو و در جهت پاسداشت مقام شامخ این بزرگان ، قبور مطهر این مشاهیر گرانقدر و حماسه ساز که در مقاطع تاریخی مختلف این شهر کهن تاثیر گذار بودند، شناسایی و ساماندهی خواهد شد.

وی در جلسه ای که با حضور اساتیدتاریخ معاصرتبریزبرگزار شد با اشاره به لزوم ارج نهادن به این شخصیت های تاریخی و نام آور تبریز گفت: سازمان آرامستان های شهرداری تبریز بر شناسایی و ساماندهی قبور مطهر علما، شعرا و مشاهیر ارزشمند تبریز عزم جدی دارد و در تلاش است علاوه برشناسایی و ساماندهی این قبور به تدوین کتاب جامع و ارزشمند مشاهیر و نام آوران تبریز که برای اولین بار در این شهر اتفاق خواهد افتاد اقدام کند.

سازمان آرامستان های شهرداری تبریز اظهار داشت: این پروژه فرهنگی با هدف آشنایی بیشتر مردم با زندگینامه و خدمات این حماسه سازان تاریخی اجرا می شود.

گفتنی است: پس ازشناسایی قبورمشاهیرتبریزدرراستای مصوبات شورای اسلامی کلانشهرتبریزبنای یادبودآنهادرمحل دفنشان احداث خواهدشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 7 =