یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
کد خبر51097

گزارش بررسی لایحه های شهرداری تبریز در جلسه امروز شورای شهر

WhatsApp Image 2018-12-02 at 16.02.02.jpeg

امروز چهار لایحه از لوایح ارسالی شهرداری تبریز در آخرین ساعات جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز مورد بررسی و تصمیم گیری اعضا شورا قرار گرفت.

به گزارش شهریار، در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز، لایحه شهرداری تبریز در خصوص  کمک 150 میلیون تومانی به هیات امنای مسجد رفیع واقع در چهارراه منصور برای احداث سرویس های بهداشتی در دستور کار شورای شهر قرار گرفت که بر اساس نظر اعضا کمیسیون برنامه و بودجه این لایحه به شکل اجرای مشارکتی مصوب شده بود.

محمد اشرف نیا در این باره گفت: کمک به مساجد البته پسندیده است منتهی برای مشارکت شهرداری برای ساخت سرویس بهداشتی، باید مختصات ویژه پروژه های مشارکتی مشخص باشد.

در لایحه شهرداری در ارتباط با احداث سردرب و اصلاح مبادی ورودی پارک بزرگ تبریز نیز در دستور کار شورای شهر قرار گرفت که این لایحه باموافقت اکثریت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

همچنین در نشست کمیسیون نظارت ، تحقیق و ارزیابی شورای اسلامی  شهر که با حضور اعضای کمیسیون ، مدیران حراست و بازرسی شهرداری تبریز به ریاست علی آجودان زاده برگزار شد، سه لایحه مربوط به اشخاص مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه پرونده شکایت دو شهروند مطرح و جهت بررسی بیشتر به کمیته کارشناسان کمیسیون ارجاع شد. و در خصوص حصار کشی شهرداری منطقه دو در یکی از زمین های کشاورزی موجود در حریم  منطقه 2 ، جهت رفع برخی مشکلات نسبت به برچیدن حصار به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

در دیگر لایحه کمک شهرداری تبریز به شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی و شهرستان تبریز به ترتیب به مبلغ 110 میلیون و 40 میلیون تومان در دستور کار شورای شهر قرار گرفت.

شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهرستان تبریز در رابطه با این لایحه عنوان کرد: سال گذشته به ازای 6 ماه، مبلغ 30 میلیون تومان به شورای شهرستان تبریز پرداخت شد اما امسال کمیسیون برنامه و بودجه برای یک سال مبلغ 40 میلیون تومان در نظر گرفته است. لذا تقاضا دارم رای گیری برای اصل لایحه شهرداری یعنی کمک به مبلغ 50 میلیون تومان رای گیری شود.

غلامحسین مسعودی ریحان رئیس شورای اسلامی استان نیز خواهان توجه بیشتر شورای شهر به شوراهای فرادست شد.

شورای شهر ضمن مخالفت با پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه، اصل لایحه شهرداری مبنی بر کمک 150 میلیون تومانی به شورای اسلامی استان و  کمک 50 میلیون تومانی به شورای شهرستان را مورد تصویب قرار داد.

در ادامه لایحه شهرداری در خصوص کمک 300 میلیون تومانی شهرداری به ستاد اربعین استان در دستور کار شورای شهر قرار گرفت.

 کمیسیون برنامه و بودجه بدون اظهار نظر در خصوص این لایحه، هر گونه تصمیم گیری را به صحن علنی موکول کرده است.

شورای شهر این لایحه را به مبلغ 100 میلیون تومان مورد تصویب قرار داد.

آخرین لایحه مورد بررسی در صحن علنی شورا لایحه شهرداری برای کمک 400 میلیون تومانی برای احداث مسجد یاعلی واقع در بازار تبریز بود.

بر اساس نظر کمیسیون برنامه و بودجه احداث این مسجد جزو وظایف شهرداری نبوده و احداث آن در صورت لزوم باید از کانال سازمان میراث فرهنگی تامین اعتبار شود.

در پایان طبق رای شورا، تصمیم گیری نهایی در این خصوص به حضور و ادای توضیح مدیران سازمان میراث فرهنگی  موکول شد.

همچنین شورای شهر تصمیم گرفت برنامه چشم انداز شهرداری را در جلسه فوق العاده خود در روز سه شنبه پیشِ رو مورد بررسی قرار دهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 13 =