یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
کد خبر51088

برگزاری اولین کارگاه آموزشی شناخت بیماریها در محیط شغلی برای پاکبانان 

4424e615-4dde-4140-a536-ae567cb94767.jpg

اولین کارگاه آموزشی شناخت بیماریها در محیط شغلی برای پاکبانان شهرداری منطقه 7 برگزار شد.

به گزارش شهریار به نقل از اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، اولین کارگاه آموزشی با موضوع بیماری هپاتیت به همت و حضور مسئولین شهرداری منطقه هفت برای پاکبانان زحمتکش این حوزه برگزار شد.
در این راستا نوبخت، کارشناس آموزشی مرکز بهداشت شهرستان تبریز، با اشاره به شعار سازمان بهداشت جهانی در خصوص بیماری هپاتیت با عنوان "میلیون ها بیمار ناشناخته را پیدا کن" ؛ نسبت به راه های انتقال، پیشگیری و درمان هپاتیت های ویروسی سخنرانی کرد.
در این راستا اصغر دلدار ضمن تشکر از مسئولین منطقه 7 از حسن نیتشان نسبت به برگزاری این کارگاه، گفت: هر محیط کاری دارای عوارض و خطراتی است که می تواند سلامت یک فرد را تهدید نماید.

وی تصریح کرد: افزایش آگاهی از خطرات آن شغل می تواند نقش موثری در  پیشگیری از بروز حوادث و یا ایجاد بیماریهای احتمالی داشته باشد. دلدار با اشاره به پاکیزگی شهر، آنرا زمانی محیا دانست که کارگران خدمات شهری در سلامت و نشاط باشند. 
کارشناس بهداشت کار اداره کل سلامت ضمن قدردانی از حضور پاکبانان در کارگاه آموزشی از واکسیناسیون تکمیلی کلیه پاکبانان خبر داد و به انجام گرفتن معاینات و آزمایشات ادواری پاکبانان در سال جاری اشاره کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =