پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
کد خبر51054

معاون فنی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز خبر داد:
اجرای طرح بازدید زمستانی از اتوبوس های ناوگان اتوبوسرانی تبریز

اتوبوس

با آغاز فصل سرما و به منظور آماده سازی ناوگان در راستای خدمات دهی بهینه به همشهریان و رفاه حال مسافران، بازدید دوره ای اتوبوس ها آغاز شد.

به گزارش شهریار نیوز به نقل از شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه، رامین خدایی معاون فنی این شرکت با اعلام این خبر گفت: در این طرح که با حضور کارشناسان و مهندسان  فنی در مجتمع تعمیرگاهی اجرا می شود، اتوبوس ها از لحاظ فنی از جمله کارکرد بخاری ها، بازدید سیستم باد و قسمت های مرتبط از جمله بازدید و رفع عیب سیستم کندانسور، ساعتی باد، تعویض فیلتر ساعتی باد، تخلیه بالن به صورت هفتگی، سوپاپ های باد و همچنین بازدید لوله های آب، رفع پوسیدگی لوله ها، شارژ ضدیخ و ... مورد بازدید قرار می گیرد تا در صورت نیاز نسبت به نوسازی و تعویض قطعات و همچنین رفع مشکلات احتمالی اتوبوسها اقدام شود.
وی افزود: با توجه به مشکل افزایش آلودگی هوا در فصل سرما یکی از موارد مهمی که در این طرح به صورت ویژه  مورد تاکید قرار گرفته، رسیدگی به وضعیت اتوبوس ها از لحاظ دودزایی است تا در صورت وجود دودزایی، اتوبوسهای دارای نقص از مسیر خارج و پس از رفع عیب مجددا به فعالیت خود ادامه دهند که این امر بصورت جدی ومستمر درحال اقدام است.

خدایی اظهار کرد: این طرح علاوه بر اتوبوس های ملکی در ناوگان بخش خصوصی تحت نظارت نیز اجرا می شود و طی ابلاغیه ای، مدیران شرکت های حمل و نقل فعال و بهره برداران بخش خصوصی ملزم به بازدید دوره ای اتوبوس ها جهت آمادگی برای فصل بارندگی و برودت هوا شده اند.
وی در خاتمه گفت: به منظور کاهش آلایندگی اتوبوس ها، سوخت مورد استفاده ناوگان اتوبوسرانی تبریز گازوئیل یورو پنج است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =