چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
کد خبر41346

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز تاکید کرد:
نقش تاثیر گذار عملکرد مربیان مراکز فرهنگی شهرداری در ارتقاء فرهنگ شهروندی

507.jpg

شهریارنیوز: معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در دوره تربیت مربی مباحث تخصصی آموزش های شهروندی بر نقش تاثیر گذار عملکرد مربیان مراکز فرهنگی شهرداری در ارتقاء فرهنگ شهروندی تاکید کرد.

به گزارش شهریار، معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز هدف از برگزاری این جلسات را توانمند سازی مربیان تخصصی مباحث آموزش های شهروندی در جهت ترویج گفتمان های آموزش شهروندی در مدارس وسایر مراکز فرهنگی  عنوان کزد.

حجت الاسلام احمد حمیدی بر نقش تاثیر گذار عملکرد مربیان مراکز فرهنگی شهرداری در ارتقاء فرهنگ شهروندی تاکید کرد و افزود: ارتقاء سطح فرهنگ شهروندی مهم ترین اولویت مدیریت شهری است و تمام فعالیت های این  معاونت  حول محور این مهم اجرا می شود.

حمیدی در ادامه با عنوان اینکه توسعه آموزش های شهروندی موجب کاهش هزینه های جاری می شود، عنوان کرد: آموزشهای شهروندی در واقع هزینه کرد نیست، بلکه نوعی سرمایه گذاری به منظور ارتقاء زندگی شهرنشینی و بهبود کیفیت محیط شهری است.

وی  با اشاره به اینکه مسیر توسعه پایدار و تحقق عدالت اجتماعی از مسیر توسعه آموزش های همگانی و شهروندی عبور می کند تاکید کرد: سكونت در شهر، تعهداتي را براي مديران شهري وتكليفي را براي شهروندان به همراه دارد وتحقق مديريت مطلوب شهري با تكيه بر آموزش‌هاي شهروندي ميسر مي‌گردد  که بحثی از این مهم در فرهنگ سراهاي شهر با هدف ارتقاء مشاركت‌هاي اجتماعي انجام مي‌گردد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، مصادیق و محورهای آموزش های شهروندی را در زمینه هایی مانند مسئولیت پذیری اجتماعی، احترام به حقوق متقابل، التزام عملی به قانون روحیه قانون مداری  ، توانایی تصمیم گیری منطقی و عادلانه، توانایی درک متقابل و درک اصول و اعتقادات مذهبی جامعه، توانایی نقد و ارزیابی و به دست آوردن اطلاعات خروجی، دارا بودن روحیه وطن دوستی ، داشتن روحیه انتقاد پذیری و ... عنوان نمود.

وی با اشاره به اهتمام شهرداری کلانشهر تبریز در جهت مسائل فرهنگی و اجتماعی گفت: تلاش ما این است که بتوانیم به سهم خودمان درآموزشهای شهروندی به  نتایج مطلوب دست یابیم به نحوی که این نتایج منجر به افزایش سطح آگاهی، دانش، اطلاعات وآموزش عمومی شهروندان شود و شاهد پیشرفت روزافزون حوزه فرهنگی شهرمان باشیم.

شایان ذکر است؛ اولین دوره  از سلسله جلسات آموزش مربیگری مباحث آموزش های شهروندی با حضور حجت الاسلام حمیدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و جمعی از مربیان آموزشی برگزیده از مناطق و سازمان های شهرداری در محل فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 8 =