سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
کد خبر39441

عضو هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد؛
افزایش دو برابر سرانه ورزش توسط شهرداری در عرض 4 سال

ششگلانی .JPG

شهریارنیوز: عضو هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز افزایش دو برابری سرانه ورزشی شهر، توسعه و تقویت زیرساختهای ورزشی توسط شهرداری تبریز در چهارسال اخیر را قابل توجه و اثرگذار دانست.

به گزارش شهریار، جواد ششگلانی با اشاره به بهره برداری از زمین های ورزشی کرکج و پاس اظهار داشت: تبدیل میادین خاکی فوتبال محلات به زمین های استاندارد فوتبال، حمایت به جا از قهرمانان و تیم های ورزشی از جمله تیم ماشین سازی، توجه به توسعه ورزش شهروندی و توجه به برنامه های ارتقا جایگاه سلامت شهرمدان از اقدامات مهم شهرداری تبریز بوده در چهار سال اخیر بوده است.

رئیس هئیت فوتبال آذربایجان با اشاره به اقدام شهرداری تبریز در خصوص تبدیل تمامی زمین های خاکی فوتبال محلات به زمین چمن مصنوعی  افزود: خوشبختانه شهرداری تبریز در چهارگوشه شهر توانسته است زمین های خاکی فوتبال را به زمین های استاندارد تبدیل کند و روزانه صدها ورزشکار در این زمین های چمن مصنوعی به ورزش می پردازند.

وی با تاکید بر اثرگذار بودن و نتیجه مثبت فعالیت های شهرداری در خصوص توسعه اماکن ورزشی گفت: همدلی و انسجامی بین مدیران شهردار و شورای اسلامی شهر در راستای حمایت از ورزش باعث توسعه کمی و کیفی ورزش در تبریز شده است.

عضو شورای شهر تبریز در ادامه سخنان خود هدف گذاری هیئت فوتبال استان را توجه به پیشرفت فوتبال شهرستان ها اعلام و تصریح کرد: برای ارتقای جایگاه رشته فوتبال نباید متظر استان، کشور و اعتبارات دولتی بود. از این رو شهرستان نیز خود باید همت کند.

ششگلانی افزایش سرانه ورزشی تبریز را گامی ارزنده در جهت سوق دادن شهروندان به ورزش وارتقای استاندارد های سلامتی شهروندان دانست و گفت: مدیریت شهری تبریز در راستای رفع این مشکل در طول چهار سال اقدامات گسترده ای انجام داده است به طوری که سرانه ورزشی در اختیار شهرداری تبریز در طول این 4 سال دو برابر شده است.

رئیس هئیت فوتبال استان با اشاره به وجود دهها زمین چمن مصنوعی فوتبال، سالن ای چند منظوره، رمپ ها و پیست دوچرخه سواری، زمین های اختصاصی والیبال و تنیس، گلف تنیس روی میز و سایر زمین های ورزشی گفت: وجود بیش از یکصد مکان ورزشی سرپوشیده و روباز در مناطق مختلف شهر توانسته است نیازهای شهروندان در خصوص مکان های ورزشی را تامین نماید.

وی همچنین با اشاره به حمایت شهرداری تبریز از هئیت ها و تیم های ورزشی مختلف افزود: افتتاح خانه تکواندو، احداث زمین چمن مصنوعی برای مینی فوتبال در نقاط مختلف شهر، افتتاح مجموعه ورزشی خاوران، افتتاح استادیوم 5 هزار نفری مرزداران از دیگر فعالیت های مهم شهرداری تبریز در زمینه توسعه اماکن ورزشی شهر گام های ارزشمندی بوده است.

عضو هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: همچنین افتتاح سالن های بدنسازی در مناطق مختلف شهرداری تبریز، افتتاح اولین مرکز بین اللملی توسعه ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، افتتاح سالن های ورزشی چند منظوره در مناطق مختلف شهرداری تبریز، تعویض کف سالن ورزشی شهید توانا نیز از برنامه های شهرداری تبریز در حوزه توسعه اماکن ورزشی شهر بوده است.

ششگلانی حمایت شهرداری تبریز از تیم ها و ورزشکاران رشته های مختلف را نیز برای تبریز مثمر ثمر دانست و گفت: یکی از بزرگترین موفقیت های کشوری و جهانی تبریز را می توان به موفقیت های عظیم قیچی ساز کارمند شهرداری تبریز در ورزش کوهنوردی و ورود وی به عنوان تنها ایرانی به باشگاه هشت هزارتایی ها دانست که قطعا اگر حمایت شهرداری از وی نبود این افتخارات حاصل نمی شد.

ششگلانی با اشاره به افتخار آفرینی وکسب مدال توسط تیم ها و ورزشکاران تحت پوشش شهرداری تبریز گفت: کسب دهها عنوان و افتخار ملی وجهانی توسط ورزشکاران و تیم های مورد حمایت شهرداری تبریز در چند سال اخیر از نظر کمی و کیفی رشد چشمگیری داشته است و حضور ورزشکاران با نام تبریز در آوردگاههای ملی و بین المللی باعث طنین انداز شدن نام تبریز شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 1 =