چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
کد خبر37834

رئیس هئیت کوهنوردی و صعود های ورزشی آذربایجان شرقی:
رسانه ها عظمت کار قیچی ساز را تبیین کنند/ حمایت شهرداری از کوهنوردی برای تبریز افتخار آفرین شد

jghgthghtyf.JPG

شهریارنیوز: رئیس هئیت کوهنوردی و صعود های ورزشی آذربایجان شرقی گفت: حمایت شهرداری تبریز از کوهنوردی در چند سال اخیر باعث تبدیل این شهر به یکی از اصلی ترین قطب های کوهنوردی کشور و جهان اسلام شده است.

به گزارش شهریار، علی شامی نژاد با تاکید بر اهمیت و ارزش صعود عظیم قیچی ساز به کوههای بالای 8 هزار متر و ورود به جمع 15 کوهنورد رکورددار این صعودها گفت: تبیین و تشریح اهمیت این اتفاق مهم باید برای مردم توسط رسانه ها روشن شود و در این میان رسانه ها کار مهمی بر عهده دارند.

شامی نژاد افزود: انشالله با اتمام کار صعود عظیم قیچی ساز به لوتسه و تکمیل فتح کوههای 14 گانه بالای 8 هزار متر توسط این کوهنورد تبریزی، با همکاری شهرداری تبریز، اداره کل ورزش جوانان و سایر ارگانهای ذیربط مراسم تقدیر و تجلیل شایسته ای برای این قهرمان در تبریز برگزار خواهد شد.

رئیس هئیت کوهنوردی در پایان خاطر نشان کرد: با حمایت جدی و تاثیرگذار شهرداری تبریز، قیچی ساز با عظم و اراده خود در این سالها توانسته است نام کوهنوردی تبریز، آذربایجان و کشورمان ایران را در جامعه جهانی کوهنوردی به نحو شایسته ای مطرح کند.
 
علی شامی نژاد افزود: عزم عظیم برای فتح قله ها الگوی مناسبی برای نسل های جوان کوهنورد است زیرا آنان اکنون الگویی در پیش رو دارند که عملکرد وی را سرمشق قرار دهند.

گفتنی است در سالیان اخیر عظیم قیچی ساز کارمند شهرداری تبریز، با حمایت شهرداری تبریز توانسته است به 13 قله بالای 8 هزار متر جهان صعود کند و با صعود وی به قله لوتسه این ورزشکار و کوهنورد  تبریزی خواهد توانست به جمع 15 کوهنورد پر افتخار جهان بپیوندد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 12 =