دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۵
کد خبر34189

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر:
واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به «شستا» قطعی شد

index.jpg

شهریارنیوز: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از قطعی شدن واگذاری کارخانه ماشین سازی تبریز به شستا خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از نصر، شهاب الدین بیمقدار افزود: بعد از پیگیری های نمایندگان استان،آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور به دو وزارتخانه ی اقتصاد و تعاون،کار و رفاه اجتماعی دستورداده تا طرح انتقال ماشین سازی تبریز به شستا در جلسه هیئت دولت مطرح شود تا انتقال ماشین سازی به شستا قطعی شود.

این گزارش حاکی است، پیش از این "علی عبدالعلی زاده" در گفت و گو با خبرنگار نصر در خصوص آخرین وضعیت واگذاری سهام گروه ماشین سازی تبریز به این شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، گفت: سهام این شرکت هنوز به «شستا» واگذار نشده، اما ما آمادگی خود را برای خرید سهام و مدیریت گروه ماشین سازی تبریز اعلام کرده ایم.

وی با بیان اینکه مراحل واگذاری سهام این شرکت پیگیری می شود، گفت: دولت باید سهام این گروه را به سازمان تامین اجتماعی بدهد تا شستا عهده دار مسئولیت شود.

رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی به برگزاری جلسه مشترک با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان خصوصی سازی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص تعیین تکلیف گروه ماشین سازی تبریز اشاره کرد و گفت: ما در آن جلسه هم آمادگی «شستا» را برای خرید سهام و مدیریت گروه ماشین سازی تبریز اعلام کرده ایم و گفتیم که حاضریم ماشین سازی تبریز را اداره کنیم و قرار شد نمایندگان مجلس این امر را پیگیری کنند.

عبدالعلی زاده در خصوص اظهارات رئیس سازمان خصوصی سازی مبنی بر اینکه «شستا» قصد دارد سهام گروه ماشین سازی تبریز را بابت بدهی دولت به این شرکت بردارد، گفت: ما چنین چیزی اظهار نکرده ایم و بهتر است خود آقای پوری حسینی در این باره توضیح دهد.

وی تاکید کرد: نحوه واگذاری سهام گروه ماشین سازی به شستا مهم نیست و بالاخره دولت روش کار مشخصی با سازمان تامین اجتماعی دارد و ما مداخله ای در این خصوص نداریم و به محض اینکه گروه ماشین سازی تبریز به سازمان تامین اجتماعی واگذار شود، «شستا» مدیریت گروه ماشین سازی را بر عهده خواهد گرفت.

رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در پایان گفت: ما تابع تصمیم دولت هستیم و حاضریم هر طور که دولت تصمیم بگیرد، سهام گروه ماشین سازی تبریز را خریداری کرده و مدیریت آن را بپذیریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 2 =