یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶
کد خبر30141

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان شرقي:
صنايع كوچك آسيب پذير ترين بخش توليد هستند

حسین نجاتی (2).jpg

شهریارنیوز: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان شرقي گفت : صنايع كوچك آسيب پذير ترين بخش توليد هستند .

به گزارش شهریار، حسين نجاتي در ديدار با فعالان بخش توليد استان افزود: با وجود نقش صنايع كوچك در چرخه اقتصادي و اشتغال، اين صنايع با توجه به ساختارشان آسيب‌پذيرتر بوده و بايد توجه بيشتري به اين بخش شود.
وي افزود : مقرر شده است براي طرح‌هاي بيش از 60 درصد پيشرفت فيزيكي، منابعي از محل 160هزار ميليارد ريالي كه وزير صنعت، معدن و تجارت پيشنهاد آن را ارائه كرده است، اختصاص يابد.
وي ادامه داد : بر اين اساس 130 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي صنايع كوچك و 30 هزار ‌ميليارد ريال تسهيلات نيز براي صنايع متوسط اختصاص داده خواهد شد تا مشكل كمبود نقدينگي اين واحدها برطرف شود.
وي اظهار كرد : تسهيلات بانكي طي سال‌هاي اخير بيشتر در اختيار بنگاه‌هاي بزرگ قرار گرفته و بنگاه‌هاي كوچك بدليل برخورداري از دارائي هاي ضعيف ، كمترين دسترسي را به منابع بانكي داشته‌اند .
نجاتي با اشاره به اين مطلب كه در سال‌هاي گذشته بنگاه‌هاي كوچك و متوسط براي دسترسي به منابع مالي شرايط آساني نداشتند و تامين منابع مالي يكي از عمده چالش‌هاي اين واحدها محسوب مي‌شد اضافه كرد : با توجه به پيش‌بيني صورت گرفته اين امكان براي صنايع كوچك به وجود خواهد آمد تا برخي از مشكلات كمبود نقدينگي خود را برطرف كنند.
وي تعداد طرحهاي با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد استان را 80 طرح اعلام كرد و اظهار داشت : براساس ارزيابي‌هاي صورت گرفته تصميم بر اين است كه 4.5 درصد از كل منابع مالي مورد نظر به استان آذربايجان شرقي تخصيص يابد.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربايجان شرقي ميزان اين تسهيلات را در حدود 6000 ميليارد ريال براي صنايع استان اعلام كرد و گفت : در اين خصوص بعد از استان هاي تهران و اصفهان بيشترين ميزان تخصيص اعتبار را به خود اختصاص داده ايم كه اين رقم با استقبال واحدهاي توليدي افزايش خواهد يافت .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 9 =